Japonya Dil Okulları Hakkında Sık Sorulanlar

Japonya Dil Okulları Hakkında Sık Sorulanlar

Öğrenci vizesi başvurusu ve bir Japon dil okuluna gitme sürecini çok kolay hale getiriyoruz , ancak yine de Japonca dil okullarının nasıl çalıştığı, ne öğrendiğiniz ve okulların dil öğrenme hedeflerinizi nasıl destekleyebileceği hakkında bilmeniz gereken bazı temel bilgiler vardır.

Japonya’da dil okulu şartları

Japonya’da resmi okul dönemleri Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında başlamaktadır. Japonya’da öğrenci vizesi ile iki yıla kadar Japonca öğrenebilirsiniz , ancak seçtiğiniz okuldaki mevcut kursun uzunluğu döneme göre değişiklik gösterdiğinden kontrol etmek önemlidir.

Japonya’daki Japonca dersleri

Tam zamanlı Japonca öğrenciler, haftada 5 gün, genellikle pazartesiden cumaya yarım gün, sabah veya öğleden sonra derslerinde eğitim alırlar. Japonca ders programları, programların uygunluğuna ve öğrencinin dil seviyesine bağlı olarak her okul tarafından özel olarak belirlenir. Japonca dersi oturumları normalde kelime bilgisi, dilbilgisi, Kanji, okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi farklı konulara odaklanan 4 x 45 dakikalık veya 2 x 90 dakikalık derslere bölünür.

Japonca dersinde ne öğreniyorsunuz? 

Mevcut dil seviyenize, Japonca dil hedefinize ve istediğiniz yoğunluğa bağlı olarak farklı yöntemler ve okul öğretim metodolojileri vardır. Tipik olarak her okul, kelime bilgisi, dilbilgisi, Kanji, okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi konuları kullanarak istediğiniz dil seviyesine ulaşmanıza yardımcı olacak çeşitli konular öğretecektir.

Yüksek ve düşük yoğunluklu Japonca kursları arasındaki farklar

Yüksek ve düşük yoğunluklu kurslar sunan çeşitli dil okulları vardır. Yüksek yoğunluklu bir okul, sizden derslere katılmanızı, önemli bir ödev yükünü tamamlamanızı ve ayrıca kendi kendinize yoğun çalışmanızı bekler.

Düşük yoğunluklu bir okul, benzer bir ders yüküne sahip olacak, ancak sınıf müfredatına ayak uydurmak ve dersi geçmek için daha az ev ödevi ve kendi kendine çalışma gerektirecektir.

Japonca dil okulunda nasıl başarılı olurum?

Tüm okulların dönem boyunca düzenli sınavları vardır ve her dönemin sonunda (genellikle yaklaşık üç veya altı ay) dil yeterliliğinizi doğrulamak için testler yapılır ve bir sonraki seviyeye geçmeniz için dönem sonu sınavlarında başarılı olmanız gerekir.

Dil seviyesi testinizi geçmek için, sınıf çalışmalarına ve ev ödevlerine devam etmeniz ve ayrıca okulunuz tarafından önerilen ek olarak gerekli olan kendi kendinize çalışmayı ciddiye almanız gerekecektir.

Japonca’da uzmanlaşmak ne kadar sürer?

Tam zamanlı Japonca öğreniyorsanız, öğrencilerin başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye gelmesi genellikle 18 aydan iki yıla kadar sürer. Bu tahmin, öğrencilerin normal günlük derslerine katılmanın yanı sıra sınıf dışında da çalışmak için ekstra çaba sarf ettiklerini varsayar.

Sınıfta Japonca öğrenmek akıcı olmak için yeterli mi?

Japonca’nın tüm seviyeleri için ev ödevi ve kendi kendine çalışma gereklidir. Japonca’da uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin her derse katılmaları, gerekli tüm ödevleri tamamlamaları ve okul dışında dil öğrenmek için zaman ayırmaları tavsiye edilir. Akıcı bir şekilde Japonca konuşmak için sık sık konuşma pratiği yapmaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir